Oferujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

udzielamy 5 letniej gwarancji na pompy ciepła marki Panasonic !

 

 

Zajmujemy się również wykonaniem audytu energetycznego w Państwa domu !

 

PRZYKŁADOWE PAKIETY/ POMPY CIEPŁA POWIETRZE WODA DLA DOMÓW

Podane poniżej ceny są orientacyjne!

 

Aby otrzymać szczegółową wycenę, dopasowaną do zapotrzebowania w Państwa domu - prosimy o kontakt !

 

 

POMPA CIEPŁA PANASONIC SERIA HIGH - PERFORMANCE 9 kW (1 FAZOWA)

 

 

 

- ZASOBNIK WODY UŻYTKOWEJ 300 L

- ZASOBNIK BUFOROWY 50L

- MATERIAŁ I HUDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA + AUTOMATYKA

- MODUŁ SMART CLOUD

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA AUTORYZACYJNA

  

CENA 29 800 ZŁ BRUTTO VAT 8%

 

POMPA CIEPŁA PANASONIC SERIA T-CAP 9 kW (1 FAZOWA)

 

- ZASOBNIK WODY UŻYTKOWEJ 300 L

- ZASOBNIK BUFOROWY 50L

-FILTR ODMULAJĄCY

- MATERIAŁ I HUDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA + AUTOMATYKA

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA AUTORYZACYJNA

 

 CENA 34 300 ZŁ BRUTTO VAT 8%

 

MITSHUBISHI ZUBADAN 8kW 

PUD-SHWM80YAA/EHSD-YM9D

 


 

- ZASOBNIK WODY UŻYTKOWEJ 300 L 

- ZASOBNIK BUFOROWY 200L

- MATERIAŁ I HYDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA + KOMUNIKACJA 

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA

 

CENA 40 600 ZŁ BRUTTO VAT 8 %

 

 ARISTON POMPA CIEPŁA

 

 

- ZASOBNIK WODY UŻYTKOWEJ

- ZASOBNIK BUFOROWY

- MATERIAŁ I HUDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA + AUTOMATYKA

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA AUTORYZACYJNA

 

CENA 31 900 ZŁ BRUTTO VAT 8%

 

 PIEC GAZOWY JEDNOFUNKCYJNY KONDENSACYJNY ARISTON

Z ZASOBNIKIEM

 

  

- ZASOBNIK WODY UŻYTKOWEJ BCH 120

- MATERIAŁ I HYDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA

- WKŁAD KOMINOWY

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA

 

CENA 10 900 ZŁ BRUTTO VAT 8%

 

 

 PIEC GAZOWY KONDENSACYJNY DWUFUNKCYJNY

 

 

- MATERIAŁ I HYDRAULIKA KOTŁOWNI

- LINIA FREONOWA

- ELEKTRYKA

- WKŁAD KOMINOWY

- PIERWSZE URUCHOMIENIE + GWARANCJA

 

CENA 8 000 ZŁ BRUTTO VAT 8%

 
   

 

OPTYMALNE ROZWIĄZANIA, ELASTYCZNE PAKIETY CENOWE

W PAKIECIE: OGRZEWANIE PODŁOGOWE, SYSTEM WENTYLACJI MECHANICZNEJ, POMPA CIEPŁA:  KOŃCOWE POMIARY WENTYLACJI ORAZ BADANIE KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ GRATIS

- POMPY CIEPŁA POWIETRZNE/GRUNTOWE 

- OGRZEWANIE PODŁOGOWE

- WENTYLACJA MECHANICZNA  - REKUPERACJA 

-  OSUSZANIE BUDYNKÓW + OZONOWANIE

- POMIARY SPRAWNOŚCI WENTYLACJI

- POMIARY TERMOMODERNIZACYJNE DOMÓW - KAMERA TERMOWIZYJNA

- PRZEWIERTY W BETONIE OD 60 MM DO 450 MM NA SUCHO I MOKRO

 

Zajmujemy się również wykonaniem audytu energetycznego w Państwa domu !

 

 

MITSUBISHI ELECTRIC ZUBADAN

PANASONIC

ATLANTIC

CTC

ES

LG

 

 
 

KAŻDA OFERTA PRZYGOTOWYWANA JEST INDYWIDUALNIE.

PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY

BIURO@EKO-SEPT.PL

 

 

Powietrzna Pompa Ciepła

Pompa ciepła to hasło, które ostatnimi czasy robi zawrotną karierę w branży budowlanej i instalatorskiej.

Popularność tego rozwiązania wynika zarówno z dbałości o środowisko, jak i o portfele użytkowników. Zanim przejdziemy do szczegółów warto przybliżyć sobie podstawy

 

Pompa ciepła jest źródłem ciepła wykorzystującym energię odnawialną, czyli ciepło pochodzące z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych paliw opałowych (węgiel, olej, gaz) ciepło pochodzące z natury ma zdolność regeneracji, nie można go zatem wyczerpać. Stąd bierze się ekologiczny charakter pomp ciepła. Można przyjąć, że pompy ciepła wykorzystując energię naturalną oddają ją w postaci ciepła za darmo. Nie są one jednakże samowystarczalne – do funkcjonowania potrzebują niewielkich nakładów energii elektrycznej.

 

Zrozumienie działania pompy ciepła ułatwi przykład lodówki – odbiera ona ciepło z żywności i oddaje je do otoczenia poprzez funkcjonowanie układu chłodniczego. W przypadku pomp ciepła przebiega to odwrotnie – pompa pobiera ciepło z powietrza, a następnie przetwarza je w układzie chłodniczym, po to, by oddać je wewnątrz domu w temperaturze umożliwiającej ogrzewanie oraz zapewnienie ciepłej wody.

 

 

 


 

Proces ten w przybliżeniu wygląda następująco: ciepło z powietrza pobierane jest przez ciekły czynnik chłodniczy, który przechodzi przez parownik, po czym zmienia swój stan na gazowy. W tej postaci przemieszcza się do sprężarki, w której na skutek zmiany ciśnienia, podnosi swoją temperaturę. Następnie sprężony gaz dociera do skraplacza, gdzie na skutek kontaktu z chłodniejszą powierzchnią ulega skropleniu oddając ciepło do wody ogrzewającej dom. Skroplony gaz z wymiennika pod dużym ciśnieniem trafia do zaworu dławiącego, gdzie następuje powtórne zmniejszenie ciśnienia.

 

Zasada działania pompy ciepła oraz poszczególne elementy opisane są na poniższym schemacie:

 

 

1.Jednostka zewnętrzna

Jest to element pompy ciepła, który znajduje się na zewnątrz domu, najczęściej montowany jest przy ścianie. Warto zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi np. niewielkim zadaszeniem.

Zadaniem jednostki zewnętrznej jest pobieranie ciepła z otoczenia, a następnie przenoszenie go do do wnętrza domu przez układ chłodniczy.

Najważniejszą częścią jednostki zewnętrznej jest sprężarka – w pompach ciepła Estia jest to nowoczesna podwójna rotacyjna sprężarka inwerterowa typu DC. Technologia ta umożliwia płynną regulację pracy sprężarki i dostosowanie jej do aktualnego zapotrzebowania na moc grzewczą. Innymi słowy, rozwiązanie to podnosi efektywność sprężarki przy znacznych oszczędnościach energetycznych.

2.Moduł hydrauliczny

Ten element układu musi być umieszczony wewnątrz domu, najlepiej na ścianie. Jest to część estetyczna i stosunkowo niewielka, podobna do pieców gazowych. Moduł hydrauliczny można powiesić nawet w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym lub łazience.

W tej części układu pompy ciepła następuje ogrzewanie wody, która wykorzystywana jest do ogrzewania domu oraz jako woda użytkowa.

Moduł hydrauliczny wyposażony w wydajny płytowy wymiennik ciepła. Jego zadaniem jest odbieranie ciepła przenoszonego przez czynnik chłodniczy i przekazywanie go do wody krążącej w układzie. Dzięki odpowiedniej ilości czynnika chłodniczego, moduł może wyprodukować wodę o niskich lub średnich parametrach (20-55ºC) lub zimną wodę (10-20ºC). Dodatkowo moduł wyposażony jest w grzałkę, która pełni funkcję wspomagającą w skrajnych warunkach.

3.Zbiornik ciepłej wody użytkowej

Podobnie jak moduł hydrauliczny, musi być powieszony wewnątrz domu.

W zbiorniku gromadzona jest ciepła woda przeznaczona do bieżącego użytku – w kuchni, łazienkach itp. Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, specjalnie zaizolowanej tak, aby jak najdłużej utrzymywać ciepło wody i zapewnić jej stałą temperaturę.

Elementem zbiornika jest współosiowy wymiennik ciepła, który wykorzystuje ciepłą wodę wyprodukowaną przez pompę ciepła. Dodatkowo zbiornik posiada grzałkę elektryczną, którą steruje zoptymalizowany układ kontroli. Jest ona wspomaganiem w sytuacji, gdy pojawi się dodatkowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

4.Zbiornik wyrównawczy

Bardzo istotną częścią instalacji grzewczej jest zbiornik wyrów­nawczy. Wyrównuje on ciśnienie w układzie ogrzewania poprzez ilość płynu. Jest to element bardzo ważny, gdyż gwarantuje równomierną i wydajną pracę układu ogrzewania - stabilizuje pracę układu w przypadku dwóch stref temperaturowych. Zbiornik wyrównawczy jest wyposażeniem dodatkowym. Zazwyczaj jest on montowany w pozycji stojącej.

5.Zawór mieszający

Reguluje on temperaturę zasilającą ogrzewanie podłogowe. Jego działanie polega na mieszaniu ciepłej wody wychodzącej ze zbiornika wyrównawczego, z zimną wodą, która powraca z układu ogrzewania. Obecność zaworu mieszającego gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury w ogrzewaniu podłogowym wpływając tym samym na komfort użytkowników.

6.Czujnik temperatury

Przesyła informację do modułu, który następnie steruje zaworem mieszającym, aby utrzymać nastawioną temperaturę.

7.Ciepła woda użytkowa

8.Przenośny sterownik z programatorem tygodniowym

Kontroluje dystrybucję ciepłej wody pomiędzy dwiema strefami a zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Wbudowany układ logiczny zbiera sygnały z czujników, reguluje temperaturę wody i optymalizuje zużycie prądu. Ponadto urządzenie posiada ochronę antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi bakterii w zbiorniku ciepłej wody użytkowej.

Prosty w obsłudze przenośny sterownik zainstalowany jest na module hydraulicznym. Dzięki dużemu i dokładnemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość nastawić wszystkie główne parametry oraz ustawić program tygodniowy.

9.Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które idealnie współpracuje z pompą ciepła. Wynika to z faktu, że temperatura wody, krążącej w układzie dla celów grzewczych wynosi jedynie ok. 35ºC. Oznacza to, że pompa ciepła może uzyskać taką temperaturę niewielkim kosztem energetycznym zachowując dzięki temu wyższą sprawność niż w przypadku instalacji z tradycyjnymi grzejnikami, które wymagają wody o temperaturze co najmniej 60ºC. Popularność ogrzewania podłogowego wynika między innymi z następujących przyczyn:

  • brak kurzu – wbrew powszechnej opinii, podłogówka nie powoduje unoszenia się kurzu. Cyrkulacja powietrza wygląda tu inaczej niż przy tradycyjnych grzejnikach. Temperatura podłogi wynosi jedynie ok 22ºC, co zapewnia minimalne unoszenie się kurzu i brak jego przypiekania.
  • komfort cieplny – przy podłogówce najcieplej jest przy podłodze, powietrze jest nieco chłodniejsze na wysokości naszych głów, dzięki czemu ciepło jest przez nas komfortowo odbierane. Wystarczy wyobrazić sobie postawienie bosej stopy na cieplutkiej podłodze w łazience. Poza tym podłogówka gwarantuje większą wilgotność powietrza, co ma również pozytywny wpływ na nasze organizmy.
  • estetyka – cała instalacja jest niewidoczna, nie ma potrzeby instalowania grzejników, co ma znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak salon
  • oszczędności – ponieważ podłoga oddaje ciepło bardzo długo, a ciepłe powietrze stopniowo unosi się do góry, z czasem można nawet obniżyć zadaną temperaturę. Pompa ciepła będzie załączać się dużo rzadziej, spadnie więc zużycie energii elektrycznej.

10.Grzejnik

Instalacja grzejnikowa nie cieszy się tak dobrą opinią jak podłogówka i z tego względu trzeba podkreślić, że nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę najzwyklejsze grzejniki, wymagające wody o temperaturze ok. 60ºC. Tymczasem na rynku dostępne są specjalne grzejniki przystosowane do pracy z pompą ciepła. W przypadku tego typu grzejników nie musimy się też obawiać ich przewymiarowania, które jest wizją skutecznie zniechęcającą do wyboru takiego rozwiązania. Sekretem działania nowoczesnych grzejników niskotemperaturowych jest technologia, polegająca na zastosowaniu podwójnego wymiennika ciepła o małej pojemności wodnej. Dzięki temu wydajność grzejnika zwiększona jest o ok. 30%, co pozwala na zmniejszenie jego powierzchni. Zamiast polegać na obiegowych, zasłyszanych opiniach, lepiej sprawdzić dostępną na rynku ofertę – producenci grzejników również idą z duchem czasów i wzbogacają swoją ofertę o nowatorskie rozwiązania dostosowane do pracy z ekologicznymi źródłami ciepła.

11.Fan coil

Klimakonwektor, czyli tzw. fan coil to opcja, na którą można się zdecydować przy instalacji pompy ciepła. Urządzenie to, gabarytowo niewielkie, zawieszone na ścianie w wybranym pomieszczeniu, spełnia funkcję chłodząco-grzejącą. Latem służy nam jako klimatyzacja, zimą dogrzewa pomieszczenia.

Do ogrzewania fan coil wykorzystuje obieg wody grzewczej, natomiast do chłodzenia – obieg wody lodowej. Ogrzewane lub schłodzone powietrze rozprowadzane jest w pomieszczeniu za pomocą wentylatora.

Decydując się na klimakonwektor unikniemy osobnej instalacji klimatyzacyjnej i dodatkowych kosztów z nią związanych.

  WYSOKI POZIOM ŚWIADCZONYCH USŁUG

UBEZPIECZONA FIRMA 

 

SPRZEDAZ, MONTAZ, SERWIS,

KATOWICE,CHORZÓW, ZABRZE, BYTOM, RUDA ŚLĄSKA, RYBNIK, ZORY, MIKOŁÓW, MYSŁOWICE, TYCHY, DĄBROWA GÓRNICZA, BĘDZIN, SOSNOWIEC, KNURÓW, BIELSKO BIAŁA, TARNOWSKIE GÓRY, PIEKARY ŚLĄSKIE

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE, OPOLSKIE, MAŁOPOLSKIE

 

ZOBACZ NAS NA FACEBOOK

www.facebook.com/sept.rudaslaska

 

GALERIA OPINIE

 

 

Copyright © Eko-Sept.pl 2015     |    Śląsk: Ruda Śląska, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Tychy, Mikołów, Sosnowiec, Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry