Oferujemy

 


 

PROJEKTOWANIE, SPRZEDAŻ ORAZ MONTAŻ SYSTEMÓW WENTYLACJI 

PRZEMYSŁOWEJ

BIUROWEJ

DOMOWEJ

 

 

 

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu (zasysaniu powietrza) wytwarzanym przez kominy, ma to jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

 

 

 

Mówiąc o rekuperacji często skupiamy się na kwestiach technicznych i ekonomicznych, zapominając często o jednej z największych, jeśli nie największej korzyści jakie daje Ci rekuperacja – zdrowiu.

 

Niestety, żyjemy w czasach, gdy otwarcie okna w mieszkaniu nie zawsze wiąże się z napływem czystego, świeżego, rześkiego powietrza, którym radośnie napełniają się Twoje płuca. Przeciwnie, otwarcie okna często wiąże się z napływem smrodu, smogu, dymu, pyłu, alergenów i hałasu do Twojego mieszkania. Często wydaje się, że lepiej byłoby tego okna nie otwierać nigdy – ale to nie jest możliwe, jeśli nie chcesz mieć nadmiernie wilgotnego i zagrzybiałego mieszkania. Tutaj z pomocą przychodzi rekuperacja, która filtruje, czyści i ogrzewa powietrze napływające do Twojego domu.

 

Pracujemy na systemie kanałów ventiflex z 30-letnią gwarancją !

 

Zalety VENTIFLEX : 

- brak korozji !

- powłoka antystatyczna, przeciwgrzybiczna i antybakteryjna pozwala zachować wymaganą czystość systemu podczas eksploatacji i zapewnia higienę dostarczanego powietrza!

- mała waga a jednocześnie wysoka sztywność przewodów Ventiflex umożliwia zalewanie ich w stropie bądź w wylewce – estetyka instalacji!

- bardzo dobre właściwości akustyczne i izolacyjne

- sposób rozprowadzenia przewodów gwarantujący niewielkie straty ciśnienia na instalacji

 

 

 

Każda oferta przygotowywana jest indywidualnie.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

BIURO@EKO-SEPT.PL

 

 

Copyright © Eko-Sept.pl 2015     |    Śląsk: Ruda Śląska, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Tychy, Mikołów, Sosnowiec, Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry