fbpx

Budowa panelu fotowoltaicznego

Budowa panelu fotowoltaicznego

Montaż instalacji fotowoltaicznych to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Dlaczego? Bo jest ekologicznie, a także wygodne – ponieważ nie wymaga obsługi. A co najważniejsze – jest także ekonomiczne, bo rachunki za prąd będą zdecydowanie niższe, a Ty zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega innowacyjność działania paneli fotowoltaicznych i z jakich części są zbudowane.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika to proces, który polega na zamianie energii słonecznej na elektryczną. Ważne jest umieszczenie paneli pod odpowiednim kątem, ponieważ zapewni to bardziej efektywne pobieranie energii słonecznej. W przeciwnym razie ilość wyprodukowanego prądu może być niższa nawet o połowę. Dlatego najlepiej umieścić panele fotowoltaiczne na dachu, elewacji czy w ogrodzie. Ważną częścią instalacji fotowoltaicznej jest także inwerter, którego zadaniem jest zamiana prądu zmiennego w stały i następnie przetransportowanie go do urządzeń domowych.

Z jakich części zbudowane są panele fotowoltaiczne?

Moduły są ze sobą połączone szeregowo albo równolegle. Każdy panel składa się z ogniw fotowoltaicznych, a one z kolei zrobione są z tak zwanych materiałów półprzewodnikowych, czyli pierwiastków takich jak krzem czy selen. Sam panel jest umieszczony w aluminiowej ramie, która zabezpiecza całość. Z zewnątrz pokrywa go szkło hartowane, chroniące przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak grad, deszcz czy śnieg. Co więcej – szkło hartowane jest dodatkowo pokryte specjalnymi powłokami, które zabezpieczają panel przed osadzaniem się zanieczyszczeń czy wilgocią. Wewnątrz modułu znajduje się folia z tworzywa sztucznego, którą wykorzystuje się do laminowania znajdujących się w nim fotoogniw. Jest wyjątkowo wytrzymała, dzięki czemu dobrze zabezpiecza panel. Z kolei zadaniem umieszczonych w środku modułu fotoogniw jest zamiana energii słonecznej na prąd.

 

Instalacja fotowoltaiczna to nie wydatek, tylko inwestycja na długie lata. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości paneli – zapoznaj się z naszą ofertą. Pomożemy Ci wybrać najlepszy produkt, a także zapewnimy montaż instalacji fotowoltaicznej.